info@svetinterieru.cz Kontaktní fomulář ZAVOLEJTE NÁM NA 608 337 879
Vybíráme kuchyňskou linku

Plánujeme kuchyni - kuchyňské skříňky a díly

Plánování kuchyně

Při plánování kuchyně zvažte, jakými možnostmi pro uspořádání pracovního prostoru Vaše budoucí kuchyně disponuje. Zvažte životní styl, kuchyňské a jídelní návyky Vaší rodiny. Rozmyslete si, jaké kuchyňské náčiní je pro Vás praktičtější schovat do přihrádek a jaké naopak chcete mít „vystavené" nebo prostě po ruce tak, aby byl chod Vaší kuchyně co nejplynulejší.

Rada od profesionálů

Nechte si poradit od profesionálů - od architekta, kuchyňského designéra, v obchodě nebo na internetu. Pomocí jejich rad si ujasníte svůj styl a výběr komponent tak, abyste si pracovní prostor v kuchyni uspořádali co nejideálněji a nepraktičtěji.

Jak na cenu?

Pokud je Vaším hlavním hlediskem při pořizování kuchyně cena, vybírejte ze sériově vyráběných skříněk o standardních velikostech. Tento krok Vám ušetří finance, které budete moci využít jinde. Na výběr sice nebudete mít mnoho typů povrchových úprav, na druhou stranu budete moci využít široký výběr ze stylů, dřeva a kuchyňského příslušenství.

Jak pracovat s prostorem?

Pokud disponujete atypickými prostory, nezbývá Vám než hledat řešení na míru. Výrobky na míru sice bývají díky použitým špičkovým materiálům a ruční práci dražší, nicméně výsledek stojí za to. Kompromisem může být částečné řešení kuchyně na míru - realizace kuchyně úpravou sériových skříněk.

Volby stylu

Následně vyberte žádaný styl kuchyně - např. typ dřeva a jeho povrchovou úpravu. Z tvrdých dřev patří mezi nejoblíbenější javor, dub a třešeň. Znakem kvalitních kuchyňských skříněk je „neviditelné" slícování jejich jednotlivých dílů, tedy že povrchová úprava u jednotlivých částí kuchyně plynule navazuje.

Volby povrchové úpravy

Promyslete, zda nezvolíte umělé povrchové úpravy jako je laminát či thermofoil. Oba matriály jsou snadné na údržbu a podstatně levnější než dřevo, nicméně méně vydrží. Ptejte se po nejčastějších závadách a zda jsou pokryté v záruce. Prohlédněte si vzorky vystavené v showroomech - díky tomu, že jsou vystaveny vysoké zátěžovosti, nedostatky se u nich jasně projeví a vy se budete moci rozhodnout, zda jsou pro Vás snesitelné.

Konstrukce skříněk

Vybírejte takové konstrukce kuchyňských skříněk, které unesou i velmi těžké nádobí a vydrží bezpočet otevírání a zavírání, nárazů a rozlitých tekutin.

Podívejte se dovnitř

Nahlédněte i dovnitř skříněk. Většina výrobců používá dřevo jen na vnější rámy a další vnější části skříněk. Dokonce i některé z nekvalitnějších skříněk mohou uvnitř sestávat z dřevotřísky či překližky. Oba materiály jsou daleko náchylnější k poškození (zejména vlhkem, kdy se tzv. „srolují") než klasické dřevo.

Zdroj:
How to Choose Kitchen Cabinets
http://www.ehow.com/how_110320_choose-kitchen-cabinets.html

Zajistíme kompletní realizaci moderní kuchyně

Našim klientům zajišťujeme návrhy i realizace kuchyní. Po finálním výběru návrhu zajistíme realizaci kuchyně včetně veškerých instalací, kuchyňských spotřebičů a jejich montáže, obkladů a dlažeb a konečně kompletního uvedení kuchyně do provozu.

 

Tohle by Vás ještě mohlo zajímat:

Zavolejte nám na 608 337 879 nebo vyplňte náš kontaktní formulář níže

  • Pokud potřebujete pouze s něčím pomoci a poradit, neváhejte nás kontaktovat, jsme tady pro Vás!

Kontaktní formulář

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.