info@svetinterieru.cz Kontaktní fomulář ZAVOLEJTE NÁM NA 608 337 879
Samolepky na stěnu

Tipy a triky pro krásný interiér

Patří zařizování bytu či kanceláře k Vašim oblíbeným aktivitám? Chybějí Vám však inspirující nápady? Pak zapojte vaší fantazii a zkuste kombinovat styly. Tak jako člověk, tak i každý interiér je jedinečný a něčím charakteristický. Někdo má rád modernu, jiný se přiklání spíše ke klasice. Při požadavcích na změnu interiéru je proto nutné si nejdříve uvědomit, k jakému stylu spíše tíhnete a co je pro Vás hlavní prioritou (např. získat více místa, ozvláštnit nudné stěny apod.)


Méně je někdy více

 

Tak jako i v jiných oborech, tak i v interiéru platí, že méně je někdy více. Prostoru, který je zbytečně "zabarikádovaný" nábytkem zcela jistě prospějete, pokud nábytek vyměníte za víceúčelový. Máte malý byt a malý obývací pokoj a uvažujete o nové sedačce? Pak zvolte tu, která se dá rozkládat a má navíc úložný prostor. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou, neboť získáte nejen místo na spaní, ale zároveň se můžete zbavit té "staré skříňky" plné věcí, které využíváte jen občas. Prostor šikovně využíjí a další místo ušetří také sedačky rohové.


K velice oblíbené bytové dekoraci patří pak také samolepky na stěnu, které za minimální náklady udělají maximální efekt. Pokud navíc máte ve Vašem interiéru velké plochy, které přímo lákají k originální výzdobě, pak už není třeba se více rozmýšlet. Méně zdatný uživatel pak zcela jistě ocení i jejich jednoduchou montáž. Samolepicí tapety na zeď jsou totiž velice jednoduché na aplikaci - stačí odlepit krycí fólii a jednoduše nalepit na požadované místo určení.

 

Neméně podstatná je také volba barvy stěn v interiéru. Je všeobecně známo, že tmavé barvy opticky místnost zmenšují, jsou proto vhodné spíše do velkých interiérů. Světlé pak místnost prozáří a opticky zvětší. Při výběru barev se však nebojte experimentovat a klidně kombinujte i dvě a více barev. Uvidíte, jak budete sami konečným výsledkem překvapeni.