info@svetinterieru.cz Kontaktní fomulář ZAVOLEJTE NÁM NA 608 337 879

Jak navrhnout interiér

 

Při rekonstrukci bytů a bytových interiérů narážíme na stále nové trendy a někdy je těžké, abychom se v dané oblasti zorientovali. Z oblasti návrhu interiérů přichází stále nové informace a trendy a pro mnoho lidí se obtížné zorientovat se v nepřeberné nabídce prodejců a výrobců interiérových prvků. Pořád ale platí zásada, že pokud chceme opravdu moderní a přitom účelně vytvořený interiér, tak bychom se měli určitě obrátit na interiérové designéry a nechat si udělat odborný návrh interiéru bytu. Byt vytvořený podle současných trendů je bezesporu hezký a majitel se dočká uznání od přátel i rodiny, ale větší prioritu by mělo mít splnění osobních přání budoucích obyvatel bytu bez ohledu na trendy a vytvoření interiéru, ve kterém se bude dobře žít. Alfou a omegou při návrhu bytového interiéru je účelnost a přizpůsobení životnímu stylu a potřebám obyvatel. Řada lidí se bohužel obrací na interiérové designéry až ve chvíli, kdy je po rekonstrukci bytu a nejsou spokojeni s konečným stavem a v tu chvíli je náprava o dost složitější. Při rekonstrukci bytů na klíč bychom měli dopředu konzultovat celý návrh s designérem i stavební firmou, aby výsledek odpovídal našim představám.

 

Hlavním problémem po rekonstrukci bytů, kuchyní i půdních prostor bývá nedostatek prostoru. I to se dá vyřešit, na místě je ovšem nutná jistá obezřetnost, aby nedošlo k narušení statiky bytu či domu.

 

Při návrhu interiérů bychom měli volit nenápadné barvy a volit výraznější dekorace jsou záclony, závěsy, osvětlení či lampy. Výhodou výraznější dekorace je možnost pozdější výměny za jinou, ve chvíli, kdy se nám původní prvky znelíbí. Při volbě výraznějšího zabarvení stěn, tapet anebo podlahy je změna náročnější. Velmi dobře v bytě vypadá, když v něm máme některé dražší interiérové prvky. Obecně se dá říct, že méně je více a přeplácanost drahými graficky výraznými prvky nepůsobí dobře. Lepší je mít v bytě dvě až tři hodnotnější a výraznější věci, které zaujmou a v kombinaci s decentním zabarvením stěn působí velmi dobře.

 

Z funkčního hlediska je výborné míst v bytě některé stěny posuvné a flexibilně zvětšovat nebo zmenšovat jednotlivé pokoje podle množství obyvatel bytu. Technicky je to však poměrně náročné.

 

Při rekonstrukci bytů a tvorbě interiérů je třeba dbát i na použití kvalitních materiálů. Příliš se nevyplatí nakoupit levně a muset za několik let znovu rekonstruovat levné opotřebené prvky interiéru. Lepší je si v počátku trochu připlatit a využívat navrženého interiérů dlouhodobě bez nutnosti zásahů.

 

Neváhejte zkonzultovat Vaše plány s interiérem Vašeho bytu s odborníky a s výsledkem budete jistě spokojeni.