info@svetinterieru.cz Kontaktní fomulář ZAVOLEJTE NÁM NA 608 337 879

Bytový architekt - co můžete očekávat?

Bytový architekt vám poradí nejen s plánováním rekonstrukce bytu a její realizací, ale i s návrhem interiéru, jeho vybavením a dekoracemi. S čím vším se na něj můžete obrátit, čtěte v článku níže.

Bytový architekt zajišťuje nejen rekonstrukci objektu, ale pomůže vám vybrat i vhodný nábytek. Výběrem nábytku určujeme styl interiéru. Nábytek, rovněž vestavěný, může zásadním způsobem ovlivnit nejenom jeho vzhled, ale i praktičnost interiéru.

 

Výběrem praktického nábytku z hlediska ergonomie i úložného prostoru můžeme malý prostor v bytě využívat téměř na dvě stě procent. Nábytek se většinou vyrábí ze dřeva, kovu, skla, umělé hmoty, kůže, látky nebo například ratanu. Volba barvy nábytku i stěny opticky zvětší nebo zmenší interiér. Nejvíce však bytového architekta budete potřebovat  při výběru místa pro vestavěné skříně, sedací soupravy, postele a stoly.

 

Současné počítačové programy umožňují vizuálně modelovat a zobrazit návrhy interiéru. Když se například rozhodnete pro rekonstrukci bytu a výstavbu nové koupelny, bytový architekt a počítačový program vám pomohou najít vhodný návrh a představu architekta realisticky znázornit. Při rekonstrukci bytového jádra a koupelny, může váš bytový architekt přesně spočítat cenu jednotlivých činností a jejich pečlivé načasování. Udělá kalkulaci za bourací a zednické práce, vodoinstalaterské práce, elektroinstalační práce, obkladačské práce, podlahářské práce, topenářské nebo malířské práce.

 

Podle vašich požadavků může být realizace spojena s výrobou nábytku a interiérových dveří na míru, montování sádrokartonových příček nebo instalací kamen a krbů. Výhodou zakázek na klíč je přebrání kompletně zrekonstruovaného interiéru a není nutné dohlížet na jednotlivá provedení prací. Bytoví architekti využívají v dnešní době často počítačové modely s 3D grafikou, které Vám lépe než návrhy na papíru nebo náčrty na počítači, ujasní představu o vaší budoucí koupelně, kuchyni, ložnici, kanceláři, obývacího pokoje, předsíně nebo například obchodu či kanceláře. Návrhy dětských pokojů v 3D grafice na počítači jistě ocení i samotné děti. A jestliže je zapojíte do navrhování, pak jim budou očíčka zářit ještě víc.